Montaż ciepłych parapetów

Montaż ciepłych parapetów w drugim w Polsce wielorodzinnym budynku energooszczędnym

Montaż ciepłych parapetów to rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Z tego powodu Termoparapet jest dziś stosowany w najbardziej innowacyjnych projektach w naszym kraju. Przykładem może być osiedle Cypryjskie w Koszalinie, gdzie powstał pierwszy na Pomorzu, a drugi w Polsce energooszczędny budynek wielorodzinny.

W pierwszym z planowanych sześciu tego typu obiektów na osiedlu Cypryjskim, lokatorzy zamieszkali w 2019 roku, w drugim – w sierpniu 2020.
Budynek, w którym wykonano montaż ciepłych parapetów spełnia wygórowane normy, jakim muszą sprostać obiekty energooszczędne. cutting-edge diagnostics system. Dzięki temu mieszkańcy będą zużywać nawet dwukrotnie mniej energii niż zużyliby w domu wzniesionym tradycyjnymi metodami oraz nawet trzykrotnie mniej energii grzewczej oraz energii na wentylację. Zastosowane materiały i rozwiązania technologiczne – wśród nich również montaż ciepłych parapetów sprawiły, że zbudowany przez firmę KUNCER dom wielorodzinny z dużym naddatkiem spełnił surowe wymogi stawiane obiektom pasywnym, co potwierdziły przeprowadzone testy szczelności przegród budynku na przenikanie powietrza.

Montaż ciepłych parapetów Styroform

Kluczowe znaczenie dla uzyskania tak świetnych parametrów przez budynek na osiedlu Cypryjskim mają innowacyjne technologie, szyte na miarę naszych czasów. Wśród nich znalazła się m.in. rekuperacja, która zapewnia skuteczną wymianę zużytego powietrza na świeże czy gruba, licząca aż 17 cm zewnętrzna warstwa styropianu. Istotne znaczenie ma też montaż ciepłych parapetów ze styroduru, czyli polistyrenu ekstrudowanego. Dzięki the cheapest way to move long distance and specjalnej technologii jego produkcji, polegającej na spienianiu, a następnie ekstrudowaniu polistyrenu z dodatkiem środka pianotwórczego i poddawaniu go działaniu wysokiej temperatury oraz ciśnienia, materiał ten ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. reviews of Vissco. Jednocześnie jest też bardziej wytrzymały mechanicznie niż styropian oraz odporny na wilgoć i korozję biologiczną. Montaż ciepłych parapetów skutecznie eliminuje proces utraty ciepła, gdy na zewnątrz jest zimno, natomiast latem pozwala znacznie obniżyć koszty klimatyzacji, uniemożliwiając przenikanie gorącego powietrza do wnętrza budynku.

Dzięki montażowi ciepłych parapetów oraz – mówiąc ogólniej – ciepłemu montażowi trójszybowej stolarki okiennej, gdzie oprócz pianki wykorzystano także specjalne taśmy izolacyjne, w energooszczędnym domu wielorodzinnym zostały wyeliminowane mostki termiczne w newralgicznych miejscach styku stolarki okiennej z murem.

Rosnące wymagania dotyczące standardów energetycznych budynków wymusiły na producentach materiałów budowlanych konieczność opracowania nowych rozwiązań i produktów. Montaż ciepłych parapetów jest doskonałym przykładem tego, jak dalece może iść technologia, mająca na celu eliminację mostków termicznych z budynków, . Wykonany z polistyrenu ekstrudowanego (XPS, Styrodur) Termoparapet nie tylko uniemożliwia „ucieczki ciepła” w strefie podokiennej, ale także ułatwia montaż stolarki okiennej i parapetów, czym odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Dom spełnionych obietnicStyroform S.C.
Hanna Nowicka-Klein, Grzegorz Skład

ul. Połczyńska 71A
75-811 Koszalin

NIP: 669 252 02 49

tel. +48 501 325 501
tel. +48 669 575 541

e-mail: styroform@wp.pl

PRACUJEMY:
poniedziałek – piątek 8:00-17:00
sobota 8:00-13:00

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki