Czy warto montować ciepłe parapety?

Termoparapet – remedium na podwyżki cen

Pytanie o to, czy warto montować ciepłe parapety, nabiera dziś szczególnej wagi. Gigantyczne podwyżki cen odczuł już przecież każdy z nas. Podrożała zarówno żywność, jak i nośniki energii, a wysokie rachunki za gaz czy prąd rujnują niejeden domowy i firmowy budżet. Oczywiście wyjścia nie ma i trzeba płacić, ale może warto podejść do problemu z innej strony i – skoro nie ma szans obniżkę cen – spróbować poszukać oszczędności gdzie indziej?

Podwyżki cen to obecnie jeden z najbardziej nośnych tematów – zarówno w mediach, jak i w rozmowach prywatnych. Narzekamy wszyscy, bo rachunki są nieporównywalnie wyższe od tych, które płaciliśmy do tej pory. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm, które płacą za gaz nieraz i o 400% więcej niż dotychczas. Szczególnie dotkliwie odczuwają to te gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa, które wykorzystują go do ogrzewania budynków, a nie tylko do przygotowania ciepłej wody. W takiej sytuacji pytanie o to, czy warto montować ciepłe parapety jest bardzo uzasadnione, bo skoro na ceny gazu nie mamy wpływu, to możemy chociaż spróbować zużywać go mniej.

Czy warto montować ciepłe parapety?

Wyeliminowanie mostków termicznych w budynkach może być pierwszym krokiem do tego, aby odciążyć napięty budżet poprzez obniżenie rachunków na energię grzewczą.
Od czego warto zacząć? Przede wszystkim od podniesienia standardu termoizolacji budynku, co pozwoli wyeliminować mostki termiczne, przez które wraz z ciepłem uciekają pieniądze z naszych portfeli. https://thepeshawar.com/. Montaż ciepłego parapetu pozwoli na likwidację newralgicznych miejsc w budynkach, przez które tracimy cenną energię grzewczą. Są to połączenia okien ze ścianą i parapetami, mówiąc zaś precyzyjniej – połączenia ościeżnicy z murem.
Zastosowanie Termopoarapetów pozwoli skutecznie uszczelnić tę strefę. Wykonane z polistyrenu ekstrudowanego profile dostosowane są do każdego rodzaju stolarki: z PCV, aluminium i drewna, do okien zwykłych, balkonowych, a także do drzwi tarasowych, wejściowych i okien typu HS.
Ciepłe parapety warto montować nie tylko z uwagi na ich właściwości termoizolacyjne. france server hosting. Oprócz tego, że Termoparapet tworzy trwałą barierę powstrzymującą straty ciepła z budynku i uniemożliwiającą przenikanie do środka zimna, ułatwia też montaż stolarki okiennej i parapetu. Ponadto eliminuje ryzyko tworzenia się wilgoci w warstwie muru.
Montaż ciepłych parapetów warto rozważyć nie tylko w przypadku nowo budowanych obiektów, ale również przy okazji wymiany stolarki okiennej i drzwiowej czy przy termomodernizacji budynku.

 

 Styroform S.C.
Hanna Nowicka-Klein, Grzegorz Skład

ul. Połczyńska 71A
75-811 Koszalin

NIP: 669 252 02 49

tel. +48 501 325 501
tel. +48 669 575 541

e-mail: styroform@wp.pl

PRACUJEMY:
poniedziałek – piątek 8:00-17:00
sobota 8:00-13:00

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki