Ciepły parapet sposobem na przemarzanie

Nowoczesne budownictwo zakłada m.in. maksymalną redukcję występowania mostków termicznych. Często powstają one w miejscu montażu stolarki okiennej. Przy tradycyjnym montażu okien na pianę będziemy mieli do czynienia z niepotrzebnymi stratami energii, wilgocią zbierającą się na ramie okiennej i szybach oraz uczuciem zimna, gdy stoimy przy oknie. Jak temu zapobiec? Odpowiedzią jest montaż termoparapetu. Jednak zacznijmy od diagnozy problemu.

Wspomniane powyżej zjawiska oczywiście najłatwiej zaobserwować zimą. Zapewne nie raz zauważyłeś, że najzimniej w obrębie całego okna jest w dolnej jego części, gdzie rama styka się z murem. Nieprzyjemny chłód, skroplona woda na ramie i szybie to skutek przemarzania i szronienia. as One Stop Marketing Efekt? – same negatywy pod względem ekonomii, komfortu i zdrowia. W związku z niepoprawnym montażem okna tracimy pieniądze i energię, czujemy chłód, na zawilgoconych powierzchniach powstają grzyby i pleśnie oraz naloty, a z upływem czasu następuje degradacja muru oraz izolacji. Mogą pojawić się szczeliny, przez które zwyczajnie będzie wiał wiatr. Rozwiązaniem, które uchroni nas przed tymi zjawiskami jest montaż ciepłego parapetu na etapie wstawiania okna.

Ciepły parapet – przebieg izotermy

Najlepszym sposobem na zobrazowanie tego, co dzieje się w przypadku niepoprawnie i poprawnie zamontowanego okna jest oczywiście dowód naukowy. Na poniższych schematach prezentujemy przebieg izotermy 0 st. W przypadku montażu okna bez termoizolacji izoterma 0 st. „wchodzi” w mur, powodując jego przemarzanie. Przy zastosowaniu termoparapetu izoterma 0 st. zostaje „przesunięta” na zewnątrz poza obszar ściany.
Co dzieje się w efekcie przemarzania muru? Mamy do czynienia z kondesacją pary wodnej. Wysokie ciśnienie w pomieszczeniu wypycha parę wodną na zewnątrz poprzez spoiny i szczeliny. W momencie, gdy para wodna styka się z zimną przegrodą, następuje jej skraplanie, które prowadzi do powstawania wykwitów pleśni i bakterii, a także powstawanie lodu w murze, który powoduje jego degradację.

Okna bez termoizolacji
Okna z izolacją ze Styroduru

Prezentowane schematy obrazują kolejne korzyści płynące z zastosowania ciepłego parapetu. Tam, gdzie zastosowano izolację ze styroduru poprawia się współczynnik przenikalności ciepła w węzłach szyba-profil oraz okno-ściana. Sprawdzić https://morebusiness.com/. Współczynniku Uw poprawia się o kilkanaście procent, a w efekcie tego poprawia się kondycja naszego portfela.
Ciepłe parapety ze styroduru wpływają bezpośrednio na poprawę termoizolacji nieruchomości, nie zapomnij przeczytać więcej o a professional locksmith. Zapobiegają również powstawaniu negatywnych zjawisk związanych z przemarzaniem przegród budynku. Decyzja o montażu termoparapetów powoduje, że nasza nieruchomość spełnia nowoczesne normy i wymagania stawiane budownictwu mieszkaniowemu. Jednocześnie dbając o odpowiednią termoizolację, dbamy o zdrowie własne i innych mieszkańców oraz chronimy środowisko.Styroform S.C.
Hanna Nowicka-Klein, Grzegorz Skład

ul. Połczyńska 71A
75-811 Koszalin

NIP: 669 252 02 49

tel. +48 501 325 501
tel. +48 669 575 541

e-mail: styroform@wp.pl

PRACUJEMY:
poniedziałek – piątek 8:00-17:00
sobota 8:00-13:00

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki